Steam, macOS 10.13 ve 10.14 Desteğini Sonlandırıyor

Valve, macOS High Sierra 10.13 ve macOS Mojave 10.14 için Steam desteğinin sonlandırılacağını bir destek belgesi ile duyurdu. Şirket, 15 Şubat 2024 tarihinde oyun istemcisi için güncelleme (güvenlik güncellemeleri dahil) yayınlamayı ve teknik destek sağlamayı durduracak.

Valve’a göre bu kararın arkasındaki ana neden High Sierra ve Mojave’de Google Chrome desteğinin sona ermesi. Steam istemcisinin bazı bölümleri, yakında Apple’ın eski işletim sisteminde çalışmayı durduracak olan gömülü Chrome’a dayanıyor. Buna ek olarak şirket, gelecekteki Steam sürümlerinin yalnızca macOS Catalina 10.15 ve daha yeni sürümlerde bulunan özelliklere ve güvenlik güncellemelerine bağlı olacağını söylüyor.

Desteğin sona ermesi sonrasında Steam ve indirilen oyunların çalışmayı durdurmayacağını belirtelim. Kullanıcılar bir süre daha platformu kullanmaya ve oyun oynamaya devam edebilecekler. Öte yandan, Valve belirtilen tarihten sonra işlevselliğin devam edeceğini garanti edemiyor. Buna ek olarak, güvenlik güncellemelerinin eksikliği eski işletim sistemlerini güvenlik risklerine maruz bırakabilir.

Diğer taraftan Windows 7, 8 ve 8.1 de 1 Ocak 2024 tarihinde Steam’e erişimini kaybedecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x