Sony, Until Dawn oyununu filme dönüştürüyor

Sony, oyun katalogundaki eserleri film uyarlamalarına dönüştürme konusunda devam ederken, Bloodborne gibi değerli bir eseri görmezden geliyor. Şirketin bir sonraki film projesi, 2015 yılında Supermassive Games tarafından geliştirilen ve Sony tarafından yayımlanan interaktif korku oyunu Until Dawn olacak.

Hollywood Reporter’a göre, David F. Sandberg (Lights Out ve Shazam! filmleri) bu uyarlamayı yönetecek. Gary Dauberman, daha önce Sandberg ile Annabelle: Creation’da çalışmış ve Blair Butler’ın (The Invitation) orijinal olarak yazdığı senaryoyu yeniden ele alacak.

Until Dawn, tehlikeli bir dağ evinde geceyi hayatta kalmaya çalışan sekiz genç insanın hikayesine odaklanıyor. Korku dolu bu oyun, dallanmış bir anlatıya sahip ve oyuncunun aldığı kararlara veya hızlı zaman etkinliklerinde başarısız olmasına bağlı olarak, karakterlerden bazıları sabah kurtarılmadan ölene kadar hayatta kalamayabilir.

Sony, Until Dawn oyununu filme dönüştürüyor

Herhangi ya da tüm karakterlerin gece boyunca ölebileceği göz önüne alındığında, oyunda yüzlerce farklı son bulunuyor. Bu nedenle Sandberg ve Dauberman’ın materyalle hangi yönde ilerleyecekleri merak konusu. Until Dawn’da Hayden Panettiere, Jordan Fisher ve Oscar ödüllü Rami Malek gibi tanınmış aktörler rol aldı.

Sony, oyunlarını film ve TV yapımlarına zaten başarıyla adapte etmiş durumda. Uncharted (kendisi de bir film pastişi olan bir oyun), Gran Turismo, Twisted Metal ve The Last of Us gibi canlı aksiyon versiyonları son birkaç yıl içinde ortaya çıktı. Şirketin Ghost of Tsushima, Horizon: Zero Dawn, God of War ve diğerlerinin uyarlamaları da yapım aşamasında.

Siz ne dersiniz Until Dawn’ı oynarken gerildiğiniz kadar izlerken de gerilecek misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x