Proton Mail Masaüstü Uygulaması Beta Olarak Yayınlandı

Proton, Proton Mail ve Proton Calendar hizmetlerini içeren bir Windows ve macOS masaüstü uygulamasını beta olarak tanıttı. Şu anda Premium seçeneğini kullanan aboneler için sunulan beta uygulamasının 2024 yılının başlarında tüm Proton kullanıcıları için piyasaya sürüleceği ifade ediliyor.

Şirket, masaüstü uygulamasının karmaşadan uzak bir deneyim sunan modern bir tasarıma sahip olduğunu söylüyor. Proton bu hamleyi Google’a karşı bir avantaj sağlamak olarak görüyor.

Masaüstü uygulamasına ek olarak Proton, otomatik yönlendirme e-posta kuralları da dahil olmak üzere tüm platformlar için birkaç yeni özellik başlatıyor. Bu şekilde gönderilen mesajlar Proton hesapları arasında şifrelenecek ve Proton dışı hesaplara şifrelenmemiş otomatik iletimi destekleyecek. Ayrıca Proton Mail artık müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) ve müşteri destek yazılımı ile entegre olarak iş dünyasındaki ayak izini büyütmeye çalışıyor.

Proton, şirketin markalaştırdığı güvenliği korurken iletilen mesajları şifrelemenin çok büyük bir zorluk olduğunu söylüyor. Proton Mail hesapları arasında gönderilen mesajların varsayılan olarak her zaman uçtan uca şifrelendiğinin altı çiziliyor.

Ek ön izlemeleri de tüm Proton Mail platformları için kullanılabilir. Daha önce e-posta eklerini görüntülemeden önce yerel olarak indirmeniz gerekiyordu. Artık tek bir tıklama ile doğrudan gelen kutusundan görmeniz sağlanıyor. Proton bunu güvenlikten ödün vermeden yaptığını söylüyor.

Bundan böyle Proton Mail mesajlarını ertelemenize de olanak sağlanıyor. Buna ek olarak, Proton Calendar’a web’de arama yapma ve resmi tatiller eklenmiş durumda.

Şirketin Temmuz ayında yerel bir Windows dosya senkronizasyon uygulaması ve Nisan ayında bir şifre yöneticisi piyasaya sürdüğünü de not olarak düşelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x