Öğrencisini Merdivenden İten Okul Müdürüne ‘Minik’ Bir Ceza!

Antalya’da özel bir okulda sınıf öğretmeni Ebru Baloğlu, kızı A.N.B.’yi (12) Muratpaşa ilçesinde eğitim veren özel okula kaydettirdi. Geçen mart ayında A.N.B.’nin yüzünde ve dizlerinde morluklar gören Ebru Baloğlu, kızına ne olduğunu sorduğunda, okulun sahibi ve müdürü T.Ç. tarafından merdivenden itildiğini öğrendi. Ebru Baloğlu, kızını Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüp muayene ettirdi ve darp raporu aldı.

Raporda, A.N.B.’nin alnında ve yüzünün sağ tarafında ağrı, iki dizinde ağrı ve şişlik, sol elinde kızarıklık olduğu tespit edildi. Baloğlu, raporla polis merkezine giderek T.Ç. hakkında şikayetçi oldu. Savcılık, şikayet üzerine başlattığı soruşturmanın ardından T.Ç. hakkında kasten yaralama suçlamasıyla iddianame hazırladı. T.Ç.’nin kamu görevlisi olduğuna atıfta bulunan savcılık, iddianamede ‘Şüphelinin üzerine atılı suçu işlediği anlaşılmakta’ ifadelerine yer verdi. Savcılık ayrıca T.Ç. hakkında kamu görevinden mahrum bırakılması, kasten yaralama suçundan 1 yıla kadar hapis cezası, yaralamanın basit tıbbi müdahale ile giderilemeyeceğinden verilen cezanın yarı oranda artırılması, ayrıca kamu görevlisi olması nedeniyle bulunduğu konumu kullanarak şiddet uygulaması nedeniyle yarı oranda bir kez daha artırılmasını isteyerek, 3 yıla kadar hapsini talep etti. Antalya 19. Asliye Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul etti.

60 GÜNLÜK İYİ HAL İNDİRİMİ UYGULANDI

İlk iki duruşmaya katılmayan sanık T.Ç., 3’üncü duruşmada hazır bulundu. Karar ise sanık T.Ç.’nin katılmadığı 4’üncü duruşmada verildi. T.Ç.’nin beraatını talep eden sanık avukatlarının aksine hakim, T.Ç. hakkında 180 gün adli para cezası verdi.

9 BİN LİRA PARA CEZASI ALDI

Cezayı sanığın kamu görevlisi olması ve görevini kötüye kullanması gerekçesiyle yarı oranda artırıp, nüfuzunu kötüye kullanması nedeniyle de 3’te 1 oranda artırarak toplamda 360 gün para cezası verildi. 60 günlük iyi hal indirimi uygulanan T.Ç. hakkında verilen 300 günlük para cezası 9 bin liraya çevrilerek dava karara bağlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x