iQOO 12 kendi alanında bir ilke imza atacak

Çinli telefon üreticisi iQOO, önümüzdeki ay tanıtılması planlanan 12 5G modelini, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile donatarak Hindistan pazarına sunacak. Bu bilgiyi, Twitter üzerinden iQOO Hindistan CEO’su Nipun Marya doğruladı.

Snapdragon 8 Gen 3, Qualcomm tarafından üretilen en güçlü mobil yonga setlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Önceki model olan Snapdragon 8 Gen 2’ye kıyasla oldukça önemli performans artışları vaat ediyor. Ayrıca, cihaz, ışın izleme (ray-tracing) yeteneklerine sahip özel bir ekran işlemcisi ile donatılmış. Bu da oyun oynarken çok daha etkileyici bir deneyim sunacak.

iQOO 12 kendi alanında bir ilke imza atacak

Cihazın, 1.5K çözünürlükte düz bir AMOLED ekranı bulunacak ve 144Hz yenileme hızını destekleyecek. Telefonun arkasında dört adet kamera bulunacak ve bu kameraların başını, optik görüntü sabitleme özellikli 50 megapiksel OV50H kamera çekecek.

Aynı zamanda telefon, 5.000mAh’lik bir batarya kapasitesine sahip olacak. BMW M Motorsport ile iQOO’nun bir araya gelmesi sonucunda, BMW M’nin üç renkli şeritleriyle Legend Edition (Beyaz) iQOO 12 5G modelini de görebiliriz. Bunun yanı sıra telefonun Siyah ve Kırmızı renk seçeneklerinin de olması bekleniyor.

iQOO 12 ve iQOO 12 Pro modelleri, 7 Kasım’da Çin’de saat 19.00’da tanıtılacak. Çin’deki lansmandan sonra iQOO 12’nin Hindistan’daki lansman detayları ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi edineceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x