ABD Ürdün’de vuruldu: Biden İran’ı hedef gösterdi

Ürdün’ün Suriye sınırındaki bir ABD üssüne düzenlenen dron saldırısında 3 ABD askeri öldü 25’i de yaralandı. ABD basınında yer alan haberlerde, söz konusu üssün adının “Tower 22” olduğu ve İsrail ile Filistin arasındaki çatışmaların başladığı 7 Ekim’den bu yana ilk kez Orta Doğu’da ABD askerlerinin öldürüldüğü ifade edildi. “Tower 22” ilk kez hedef alınırken, 7 Ekim’den bu yana Irak ve Suriye’de ABD askerlerinin bulunduğu üslere yönelik 158’den fazla saldırı düzenlendi.

HESAP SORACAĞIZ

ABD Başkanı Joe Biden, saldırı hakkında yaptığı açıklamada, “Suriye ve Irak’ta faaliyet gösteren İran destekli radikal militan gruplar tarafından gerçekleştirildiğini biliyoruz” dedi. Söz konusu saldırının “alçak bir saldırı” olduğunu ifade eden Biden, “Hiç şüpheniz olmasın tüm sorumlulardan bizim seçtiğimiz bir zamanda ve şekilde hesap soracağız” dedi.

Ürdün, saldırının Suriye topraklarında gerçekleştiğini iddia etti. El-Cezire, ismini vermediği ABD’li üst düzey bir yetkiliye dayanarak saldırıda en az 25 ABD askerinin öldüğünü öne sürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x