Remzi Çayır: Her gelen kendi partilisini zengin ediyor, dayısı olmayanın Allah yardımcısı olsun

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, “Siyaseti millet için yapan insan sayısı, azdır. Her gelen kendi zengin sınıfını oluşturuyor. Gelen kendi partilisini zengin ediyor. Gelen kendi partilisini işe sokuyor. Dayısı olmayan ne yapsın? Dayısı olmayanın Allah yardımcısı olsun. Aklınızın bir yerine yazın Milli Yol’u. Milli Yol, bu milletin geleceğinde söz sahibi olacak ” dedi.

Çayır, partisinin Zile İlçe Başkanlığı açılışı için kara yoluyla Ankara’dan Tokat’a geldi. Çayır’ı ilçede partililer, karşıladı. Burada gerçekleştirilen açılışta konuşan Çayır, şunları söyledi:

“Arkadaşlarımızla birlikte biz bir yola çıktık. Bize dediler ki ‘134 parti var. 135 niye yapacaksınız? Eğer maksadınız milletvekilliği ise makamsa gidin A partisine, gidin B partisine kendi kurduğunuz parti var. Muhsin Yazıcıoğlu ile kendi kurduğunuz parti var. Orayı terk etmeyin, orayı bırakmayın. Sahip çıkın, gitmeyin’ dediler. Değerli kardeşlerim, bilmenizi istiyorum ve sizi şahit tutarak söylüyorum ki Türkiye’deki siyaset, cani siyaset. A partisinde de B partisinde de C partisinde de vallahi çıkardır, menfaattir, vallahi makamdır. Siyaseti millet için yapan insan sayısı, azdır. Siyaseti milletin geleceği için çocuklarımız iş bulsun, insanlarımız aş bulsun, geleceklerinden endişe duymadan yaşasın, diye siyaset yapan insan sayısı; parti sayısı ‘yok’ denilecek kadar azdır. Her gelen kendi zengin sınıfını oluşturuyor. Gelen kendi partilisini zengin ediyor. Gelen kendi partilisini işe sokuyor. Dayısı olmayan ne yapsın? Dayısı olmayanın Allah yardımcısı olsun.” 

“Aklınızın bir yerine yazın Milli Yol’u”

Çayır, yeni partiyle yola çıkma nedenlerini anlatarak, “Aklınızın bir yerine yazın Milli Yol’u. Milli Yol, bu milletin geleceğinde söz sahibi olacak. Bazıları diyor ki Muhsin Yazıcıoğlu ile kurduğunuz partiyi niye terk ettiniz? Muhsin Yazıcıoğlu ne dedi? ‘1 saniyesine hükmedemediğimiz bir ömür için bu kadar fırıldak olmaya değmez’ dedi. Allah’ın takdirine bak ki fırıldaklar doldurdu her tarafı. Siyasetin her tarafında fırıldaklar var. Eğer ki Zile halkı, Türk milleti, ‘Ben halimden memnun değilim. Bu halim değişmelidir. Ben insanca ve şereflice yaşamak istiyorum. Çocuklarımız iş, aş istiyor. Yarınlara endişe duymadan yaşamak istiyorum’ diyorsan bu halini değiştireceksin. İki tane yanlıştan birine gitmeyeceksin. Bizi dinleyeceksin. Allah akıl, fikir vermiş. Milli Yol, bu milletin geleceğidir. Milli Yol, adalettir. Milli Yol, merhamettir. Milli Yol, üretimdir” diye konuştu.

“Vatan sağ olacaksa milletin var olacaksa bizim işkence görmemiz, vatana ve millete feda olsun”

Milli Yol Partisi’nin, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde, kendi isim ve amblemiyle seçime katılacağını da söyleyen Çayır, “Biz 1 yılda seçime girme yeterliliği aldık. Kimin sayesinde biliyor musunuz? Muhsin Yazıcıoğlu’nun hatırası sayesinde. Ben onunla hem Mamak mapushanelerinde yattım hem de dışarıda mücadele ettim. 18 yaşında girdiğim mapushaneden 32 yaşında çıktım. Yüzümde tüy yoktu, bu ülkenin hapishanesini de gördüm, dışarısını da gördüm, zorluğunu da gördüm, varlığını da gördüm. Hiçbir zaman darılmadık, gücenmedik, küsmedik. Vatan sağ olacaksa milletin var olacaksa bizim işkence görmemiz, vatana ve millete feda olsun” dedi. (DHA) 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir