Piyasadaki belirsizlik, Ethereum ve Litecoin’i nasıl etkiledi?

Piyasa üzerinde devam eden belirsizlik durumu, Ethereum Classic’in (ETC) 6 Marttan beri geçtiğimiz iki ayın en düşük seviyenin yakınlarında gezinmesine sebep oldu. Litecoin (LTC) ise Pazartesi günü düşüş yaşadı. Küresel kripto piyasası değeri ise hafta başlangıcında düşme eğilimini sürdürmeye devam ediyor: bu yazı yazılırken %0,55 seviyelerine geriledi.

Ethereum Classic (ETC)

Ethereum classic (ETC), piyasanın gelgitlerinden dolayı haftaya, geçtiğimiz iki ayın en düşük seviyelerinden işlem görerek başladı.

ETC/USD 20,05 dolarda zirveye ulaştıktan hemen sonra Pazartesi günü 19,26 dolara geriledi.

Bu hareket, Cuma günü Ethereum Classic’i, 6 Ocak’tan bu yana en zayıf nokta olan 18,89 dolar seviyesine itti.

Bugün yaşanan düşüş, ETC için o dönemden beri %8’in üzerinde bir düşüşle art arda beşinci gerilemeyi yaşattı.

Fiyatlar, Göreceli (Relatif) Güç Endeksinin (RSI) 14 günlük tablosunda, 36 taban çarpışması yaşandığı için önceki yaşadığı düşüş seviyelerinin biraz üstünde.

Bu yazı yazıldığı esnada endeks, 36,19’da seyrediyor ve bir kırılma durumundan bir sonraki görünür taban 30 seviyelerinde.

Litecoin (LTC)

Litecoin’de Ethereum Classic’e ek olarak; para biriminin %4’e düşmesinin dışında yaşanan bir başka gelişme, Pazar günü 91,27 dolar ile zirveyi yaşamasının ardından LTC/USD’nin, Pazartesi günkü seansta 87,15 dolardan dip fiyatı görmesi oldu.

Bu dip fiyatı görmesinin ardından Litecoin (LTC), en son Cuma günü yaklaştığı ve aynı zamanda altı haftanın en düşük seviyesi olan 86 dolar seviyelerine tekrar yaklaştı.

Bunlara ek olarak Göreceli (Relatif) Güç Endeksinde (RSI) 40 seviyelerindeki destek, biraz daha yukarı çıkıp 40,47 sularında geziniyor. Bu gezinme, seviyenin üzerinde olsa bile endeks için 6 haftanın en zayıf noktası.

Bu makale ilk olarak Paranfil üzerinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir