Fongogo, StartupMarket’ı satın aldı

Kitle fonlama platformu Fongogo, Eylül 2023’te Sharks & Partners liderliğinde gerçekleştirdiği Seri A öncesi köprü yatırım turunun ardından StartupMarket’ı satın aldığını duyurdu. Bu satın alma ile Fongogo’nun StartupMarket platformundaki geniş girişimci ve yatırımcı ağına erişim imkanı sağlayacağı belirtildi.

Birleşme sonrası, Fongogo icradan sorumlu genel müdürü Serkan Bağçe olurken, Ali Çebi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine ek olarak girişim sermayesi yatırım fonlarından sorumlu yönetici rolünü üstlendi. Fongogo kurucu ortağı Ali Tirkeş de ekosistem iş birliklerinden sorumlu yönetici olarak görevine devam edecek. Satın alma sonrası StartupMarket yatırımcı ortaklarının hisseleri Fongogo hissesine dönüştürüldü.

Fongogo Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çebi, StartupMarket ile birleşmekten büyük bir heyecan duyduklarını; girişim, yatırımcı ve çözüm ortaklarına StartupMarket kanalıyla bir buluşma ve etkileşim platformu sağlarken, Fongogo ile yatırım turuna çıkan girişimlerin kaynağa erişimini kolaylaştıracaklarının altını çizdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x