Fırtına Geliyor! Bu 2 Altcoin Şiddetli Düşüşün Eşiğinde!

Shiba Inu ve BNB Coin son zamanlarda son gelişmeleri nedeniyle ilgi odağı oldu. Shiba Inu, Shibarium’un tanıtılmasıyla heyecan yaratsa da zorluklarla da karşı karşıya. Binance Coin, Binance’in düzenleyici sorunları ve Venüs protokolündeki önemli likidasyonlar nedeniyle sorun yaşıyor. Sonuç olarak, SHIB ve BNB fiyatlarını etkileyen potansiyel satışlara ilişkin endişeler artıyor. Kripto analisti Shayan Chowdhury, iki altcoin fiyatı için rota belirlemeye çalışıyor.

Yatırımcılar iki altcoin artan volatiliteye hazırlanıyor

Shibarium’un piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, on bir saatten fazla bir gecikmeyle karşılaştı. Böylece, milyonlarca doların bir köprüde sıkışıp kalmasına neden oldu. Köprü, tokenleri çeşitli ağlar arasında taşıyan bir mekanizmayı ifade ediyor. Bu süre zarfında Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, SHIB’nin değeri %10 oranında düştü. Bu da piyasa çöküşünün ortasında başka bir fiyat düşüşü getirdi. Ancak, Shibarium şimdi piyasada yeniden piyasaya sürülmeye hazır.

Öte yandan BNB, önemli tasfiyelerin ardından neredeyse 1 yılın en düşük seviyesine yaklaştı. Bu yüzden alıcıları çekmekte zorluklarla karşılaşıyor. Buna ek olarak, Binance’in Avrupa’da para çekme ve yatırma işlemlerini durdurması ve Binance’in altcoin fiyatını desteklemek için Bitcoin’i elden çıkarmasıyla ilgili haberler piyasayı karıştırdı. Bu da küçük satışlara neden oldu.

Shiba Inu (SHIB) fiyat analizi

Boğalar son günlerde Shiba Inu’yu önemli 0,0000078 dolar destek seviyesinin üzerinde başarıyla tuttu. Dahası, bu seviyeden önemli bir toparlanmayı tetiklemeye çalışıyorlar. Ancak, zayıf toparlanmalar düşüş eğilimine işaret ediyor. Ayrıca, boğaların destek seviyelerine yakın SHIB’yi agresif bir şekilde satın almadığını gösteriyor. Bu durumun, ayıların fiyatı destek çizgisinin altına çekerek satış pozisyonlarını güçlendirmesi için alan bırakması mümkün.

Altcoin fiyatı 0,0000076 dolar ın altına düşerse, bir sonraki önemli destek bölgesi olan 0,0000068-0,000007 dolara doğru düşmesi mümkün. Ancak, bu seviyenin meme coin’ine bir miktar konsolidasyon getirmesi olası. Diğer taraftan, fiyat mevcut konumundan yükselirse, alıcıların daha düşük oranlar tarafından cezbedildiğini gösterir. SHIB fiyatının daha sonra hareketli ortalamalara doğru yükselmesi mümkün. 20 günlük EMA’yı aşarsa, fiyatın önce 0,00000883 dolara ve ardından 0,00001043 dolara yükselmesi olası.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB dip seviyelerine doğru gerilemeye devam ediyor. Ayılar EMA20 trend çizgisinin altında kontrolü elinde tutuyor. Bu da, 220-225 dolar bölgesini güçlü bir dirence dönüştürme girişimlerine işaret ediyor. Ancak, boğalar ani bir düşüşü savunuyor. Yazı sırasında, BNB fiyatı son 24 saatte %2’nin üzerinde düşüşle 206 dolardan işlem görüyor.

Altcoin fiyatı 200 doların üzerinde alım baskısı oluşturamazsa, 197 dolarlık kritik desteğin altına düşmesi mümkün. Bu yüzden, BNB’nin hızla birden fazla Fib kanalının altına düşmesi ihtimal dahilinde. Ayrıca, bunun potansiyel olarak 183,5 dolardaki önemli bir desteğe ulaşması olası. Ancak, boğalar hala bir geri dönüş için kontrole sahip. İşleri tersine çevirmek için, fiyatı işaretli direnç bölgesinin üzerine itmeleri gerekiyor. Bu durumda fiyatın daha sonra 100 günlük EMA’nın üzerine çıkması mümkün. Bunun da bir kez daha kritik bir engel olarak hizmet etmesi olası.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x