Ayyüce Türkeş Taş’tan MHP’ye ‘Sinan Ateş’ tepkisi: Babamın kemikleri sızlıyor

MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş Taş, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in Ankara’da suikast sonucu öldürülmesiyle ilgili bir yazı kaleme aldı. MHP’ye eleştirilerde bulunan Taş, “Bu cinayet, bana göre Türkiye’nin gelmiş olduğu korkunç noktayı gözler önüne sermektedir. Babam Alparslan Türkeş’in kemikleri ne kadar sızlıyor” ifadelerini kullandı.

Babasının ölüm yıldönümü dolayısıyla Ciddi Gazete’de bir yazı kaleme alan Taş, “Bu cinayet, bana göre Türkiye’nin gelmiş olduğu korkunç noktayı gözler önüne sermektedir” dedi.

‘SÖZÜN BİTTİĞİ YER’

Suikastla ilgili olarak MHP’yi işaret eden Taş yazısında, “Ankara’nın göbeğinde, en güvenlikli olan yerde, gündüzün ortasında, gözler önünde koskoca Ülkü Ocakları’nın eski başkanı katlediliyor. Ne acıdır ki, bu katliamın destekçilerinin de Türkiye’nin sigortası olan MHP’nin aktif üyeleri olduğuna dair bir sürü kanıt, belge ortaya çıkıyor ama MHP’den bu katliam ile ilgili tek bir açıklama ya da hareket gelmezken, bu destekçiler hala korunuyor. Hatta, hakkında katliama karışan kişiyi apaçık korumak ile ilgili bir sürü iddia olan MHP milletvekili şahıs, 14 Mayıs seçimlerinde aday adayıyım diye sosyal medyada bir sürü fotoğraf yayınlıyor. Ve bu olay hiç yaşanmamış gibi hayatlarına devam ediyorlar. Sözün bittiği yer…” ifadelerini kullandı.

Taş yazısının devamında şunları kaydetti:

“Hukukun üstünlüğünü her şeyin üstünde tutan babam Alparslan Türkeş’in kemikleri ne kadar sızlıyor… O parti içinde bulunan herkes tepeden tırnağa bu şuurla hareket etmelidir. Bunun hesabını vermekten olur da bu dünyada kurtulma imkânı bulsalar bile, Ahirette bulamayacaklardır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir