Aleyna Tilki Yeniden Deprem Bölgesinde: Bastığın Yerleri ‘Toprak’ Diyerek Geçme

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin yaralarını ülkece sarmaya çalışıyoruz. Birçok ünlümüz de deprem bölgesine giderek veya yardım kampanyaları oluşturarak deprem bölgesine yardım eli uzatıyorlar. Aleyna Tilki de depremin ilk günlerinden itibaren yardım eli uzatan ünlüler arasındaydı. Aleyna Tilki yeniden deprem bölgesi Hatay’ giderek çocuklarla vakit geçirdi.

İşte o anların detayları…

Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem felaketinin ardından ünlü şarkıcı Aleyna Tilki ve Sefo deprem bölgesine giderek çocuklara destek olmuşlardı.

Deprem bölgesindeki çocuklara desteklerini esirgemeyen Sefo ve Aleyna Tilki, çocuklarla birlikte şarkılar söyleyip dans etmişlerdi. İkili ayrıca deprem bölgesine yardımda da bulunmuşlardı.

Deprem bölgesinden döndükten sonra bir ayağının Hatay’da olduğunu belirten Tilki yeniden Hatay’a gitti. Aleyna Tilki öncelikle Hatay’a geçerek çocuklarla buluştu, ardından da Adıyaman’a geçeceğini duyurdu.

Aleyna Tilki yaptığı paylaşımda ‘Bugün tekrar Hatay’a gidiyorum. Orada çocuk olan çadır kentler ve bölgeleri bana mesaj atabilirsiniz. Sonra da Adıyaman’a geçeceğim. Oyuncaklar hazır. Tüm çocuklar birbirinden güzel, gözleri çok şey anlatıyor. Benim telimden foto çekmek istemişlerdi. Çok tatlılardı çok akıllılardı çok güçlülerdi ve çok masum’ ifadelerini kullandı.

Aleyna Tilki deprem bölgesi Hatay’a gittiği anları sosyal medyada paylaşarak çocuk olan çadır kentlerin ve bölgelerin kendisine ulaşmasını istedi.

Türkiye’yi yasa boğan depremlerden sonra yardımlarıyla gündem olan Tilki, aynı zamanda çocuklar için bir oyuncak kampanyası da başlattı. Tilki, Ahbap ile ortaklaşa başlattıkları projenin detaylarını sosyal medya hesabından paylaştı.

“Şu anda afet bölgesindeki çocukların oyuncaklarla bağ kurup onlarla duygularını paylaşmaya, onlara sarılmaya çok ihtiyacı var.”

Aleyna Tilki, daha sonra deprem bölgesinden yaptığı paylaşımla da gündem oldu. Depremde hayatını kaybeden insanların sayısı şimdiye kadar kaydı alınmışlardan çok çok çok daha fazla…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir